predaj web stránky cez bazos

 

Kúpa web stránky môže byť celkom výhodný krok no treba si to poriadne premyslieť a zobrať do úvahy viac vecí.


Riziká pri kúpe web stránky


Riziko nekvalitnej práce

Ak nie ste programátor alebo sa nepohybujete v tejto oblasti veľmi ľahko môžete kúpiť zle alebo neodborne naprogramovanú web stránku.

Riziko, že stránku nebude mať kto upravovať

Každý programátor pracuje inak a len máloktorý dodržujú štandardy kódovania. Preto sa stáva, že keď vašu web stránku zoberie pod správu iný programátor môže sa celé dni prelúskavať cez kód aby pochopil suvíslosti.

Riziko histórie stránky

Predávajúci často krát nespomenie kde všade na internete nájdete zlé recenzie na predávanú stránku. Overte si ju cez Google zadaním spojenia slov názov stránky + recenzia. Príklad www.xy.sk recenzie alebo www.xy.sk skusenosti.

Riziko pôvodu obsahu

Všetky obrázky, videa, produkty, články na vašej stránke by mali byť zakúpené alebo originálne vytvorené. Pokiaľ nemáte od predávajúceho tieto informácie ako sa dostal k obsahu, tak by som bol opatrnejší. Môže sa vám ľahko stať, že v prípade nelegálnych fotografii dostanete pokutu.


Výhody pri kúpe web stránky

Cena môže byť nižšia

To či sa web stránka predáva za dobrú cenu vie ohodnotiť len ten kto sa vyzná. Web stránky sa dajú vytvoriť od 0 až po desať tisíce eur. Hodnotu web stránky tvorí: obsah, počet kategórii, počet článkov, nástroje na jej správu, pozícia vo vyhľadávaní, dizajn a mnoho ďalších faktorov.

Okamžitý zisk

Predávajú sa aj web stránky , ktoré majú pravidelné objednávky. Dôležite je zistiť v akej hodnote sú tieto objednávky a za aké obdobie.

Dostupnosť

Je to jedno z najrýchlejších riešení kedy môžete začať predávať už do pár hodín od predaja a odovzdania prístupových údajov.

História dómeny

Jeden z faktorov na základe, ktorých Google určuje pozíciu vo vyhľadávaní je autorita stránky. Autoritu domény ovplyvňuje obsah, história a kvalita spätných odkazov. História domény je získaná vekom. Obsah je vytvorený autorom. Kvalitu spätných odkazov tvorí počet a hodnota všetkých stránok odkazujúcich na tú vašu.


Kúpu web stránky by som odporúčal v týchto prípadoch.

  • potrebujete začať rýchlo predávať
  • web stránka má dobré pozície v organickom vyhľadávaní
  • doména má dobrý pagerank alebo dlhšiu históriu
  • web stránka predáva podobnú komoditu ako vy a má kvalitne spracovaný obsah
  • samotný eshop alebo firma má dobré hodnotenia na sociálnych sieťach, fórach alebo v porovnávačoch cien

Rozhodnite sa čí sa vám oplatí web stránku kúpiť a napíšte si vlastné pre a proti.

 

 


Autor článku:
František Harangózo

Dizajnér a online marketingový nadšenec od roku 2009. Grafický dizajnér a projektový manažer od roku 2009 pre agentúru sketchreklama.sk. Grafický dizajnér a bloger pre stránku subject.sk. Správca web stránok a SEO konzultant pre klientov spravawebstranok.sk

BLOG/news

Všetko o tvorbe web stránok web dizajne a online marketingu. Informácie,
ktoré pravidelne sledujem alebo som ich nazbieral počas mojej praxe. 


27.03.2023

Sumár rokov 2021 až 2022

Sumarizácia dokončených a rozpracovaných projektov, ktoré sa podarilo zrealizovať počas 2 rokov činnosti správy web stránok.

17.09.2020

Ako ľudia používajú Google vyhľadávanie

V tomto blogu dostanete odpoveď na otázku či je dôležité byť v organickom vyhľadávaní. Štúdia Googlenia od SEO experta menom Brain Dean.

31.05.2020

SEO 2020 - kniha, ktorá Vám zmení pohľad na SEO optimalizáciu

SEO 2020 Adam Clarke - kniha, ktorá Vás uvedie do problematiky SEO optimalizácii web stránok.  Vlastné poznamky o knihe. 

21.03.2020

Koľko stoji web stránka cez agentúru a koľko cez programátora

Tento článok má pomôcť všetkým, ktorý plánujú vlastniť web stránku. Správnym rozhodnutím môžete ušetriť, nesprávnym prerobiť.

11.03.2020

3 možnosti ako zistiť návštevnosť web stránky

Nemeráte alebo neviete návštevnosť svojej web stránky? Robíte chybu.