návštevnosť web stránky

Občas sa stáva, že klienti nemajú nasadený žiaden nástroj na meranie návštevnosti. Pre marketéra to nie je dobrý začiatok. Cez tieto štastistiky návštevnosti viete zistiť množstvo užitočných informácii, ktoré Vám pomôžu pri tvorbe ďalšieho obsahu alebo kampaní.

Ak ste nikdy predtým na stránke nemerali návštevnosť tak ste pravdepodobne prišli za ten čas o veľa informácií, ktoré sa zbierajú každý deň. Je preto dôležité túto chybu čim skôr napraviť. 

 

1. Možnosť je nasadiť jeden s najpoužívanejších nástrojov Google Analytics.

Budete potrebovať prístup do kódu alebo programátora s týmto prístupom. Postup je ten, že si vytvoríte v službe Google Analytics účet a k nemu získate kód, ktorý treba nahrať na každú jednu stránku. Viac informácií nájdete v samotnom analytics manuáli od Google.

 

2. Možnosť ak z nejakého dôvodu nechcete použiť nástroj od Google sú tu aj iné nástroje

Open Web Analytics

OWA je jedným z popredných analytických balíkov s otvoreným zdrojovým kodom. Je jedinečný tým, že funguje pre webové stránky aj pre aplikácie. Majú dokonca doplnky pre WordPress, takže integrácia je hračkou. 

Clicky

poskytuje základné analytické údaje a nástroje. Základná bezplatná verzia umožňuje sledovať jeden web s až 3 000 dennými zobrazeniami. 

 

3. Možnosť ako zistiť návštevnosť ak ste doteraz nemali ani jeden z týchto nástrojov 

V minulosti túto návštevnosť zaznamenávali hostingové spoločnosti. Boli to základné štatistiky. Skúste sa teda informovať u svojej hostingovky či náhodou nemá takéto záznamy.

 


Autor článku:
František Harangózo

Dizajnér a online marketingový nadšenec od roku 2009. Grafický dizajnér a projektový manažer od roku 2009 pre agentúru sketchreklama.sk. Grafický dizajnér a bloger pre stránku subject.sk. Správca web stránok a SEO konzultant pre klientov spravawebstranok.sk

BLOG/news

Všetko o tvorbe web stránok web dizajne a online marketingu. Informácie,
ktoré pravidelne sledujem alebo som ich nazbieral počas mojej praxe. 


27.03.2023

Sumár rokov 2021 až 2022

Sumarizácia dokončených a rozpracovaných projektov, ktoré sa podarilo zrealizovať počas 2 rokov činnosti správy web stránok.

17.09.2020

Ako ľudia používajú Google vyhľadávanie

V tomto blogu dostanete odpoveď na otázku či je dôležité byť v organickom vyhľadávaní. Štúdia Googlenia od SEO experta menom Brain Dean.

31.05.2020

SEO 2020 - kniha, ktorá Vám zmení pohľad na SEO optimalizáciu

SEO 2020 Adam Clarke - kniha, ktorá Vás uvedie do problematiky SEO optimalizácii web stránok.  Vlastné poznamky o knihe. 

21.03.2020

Koľko stoji web stránka cez agentúru a koľko cez programátora

Tento článok má pomôcť všetkým, ktorý plánujú vlastniť web stránku. Správnym rozhodnutím môžete ušetriť, nesprávnym prerobiť.

11.03.2020

Web stránky na predaj, možné riziká a výhody

V tomto blogu vám chcem priblížiť riziká a výhody s ktorými sa môžete stretnúť ak začnete hľadať web stránky na predaj.